VPN یا شبکه خصوصی مجازی چیست؟

VPN یک شبکه است برای اتصال شما از کامپیوتر یا دستگاه موبایل و غیره. برای اتصال شما معمولا از نرم افزار های ثالث مانند OpenVPN استفاده می کنید که نصب و پیکربندی آسانی دارد. هنگامیکه به شبکه VPN متصل می شوید ارتباط شما با جهان از طریق آن و نه از طریق مسیرهای شبکه معمول از ارائه دهنده سرویس اینترنت شما برقرار می شود.

what-is-vpn

 

شبکه های فیزیکی و منطقی چند گانه

در اصل، یک VPN شبکه مجازی نامیده می شود برای اینکه ممکن است روی شبکه های فیزیکی و منطقی متعدد تا واحد پوشش دهد، شبکه مجازی محدود در بالای آنها باشد. به لطف این طراحی انتزاعی و مجازی، کاربران VPN مجبور نیستند تنها محدود به یک موقعیت مکانی باشند. نیاز برای این چنین شبکه های مجازی در جهان امروز جاییکه شرکت ها و سازمان ها دفاتری در موقعیت های جغرافیایی متفاوت دارند بسیار بالا است. تنها راه برای کاربران برای یکپارچه سازی در روند کار، برای مثال اتصال به منابع اینترنت، به اشتراک گذاری فایل و پرینترها و غیره از طریق استفاده از اتصال VPN است.

اتصال خارجی

علاوه بر این، یکی دیگر از ویژگی های قوی VPN اتصال خارجی آن ها است. VPN اجازه اتصال از راه دور را می دهند. هنگامیکه شما به VPN متصل می شوید، قادر به دسترسی به منابع خارجی مانند وب سایت های خارجی  از طریق دروازه VPN هستید. پشتیبانی بی همتای VPN برای اتصال خارجی و مرور کردن برای حفظ حریم خصوصی و امنیت بسیار مفید است. هنگامیکه به سایت ها و منابع اینترنت از طریق یک VPN متصل می شوید موقعیت مکانی واقعی و هویت شما پنهان باقی می ماند. هیچ راه امکان پذیری برای هیچ کس نیست از شرکت ها بازاریابی مهاجم برای سرکوب دولت ها برای دنبال کردن فعالیت های شما وجود ندارد. برای هر کسی که سعی در مداخله بر حریم خصوصی شما دارد شما فقط کاربر ناشناس VPN خواهید بود کسی که نه موقعیت مکانی دارد و نه هویت. این VPN را برای همه کسانی که نگران حریم خصوصی خود هستند ضروری می کند.

اتصال خارجی از VPN ها می تواند برای دسترسی به سایت های محدود شده استفاده شود. برای مثال، هنگامیکه دولت سایتی را محدود کرد، مانند چین، VPN ها نه تنها به شما اجازه دسترسی به آن سایت را می دهند بلکه هویت شما را نیز پنهان می کنند و شما را از برخورد با مقامات محلی محافظت می کنند. در موارد دیگر، استفاده از سایت های خود را محدود می کنند و تنها به کاربران در مناطق جغرافیای خاص عرضه می دارند.

امنیت آنلاین با خرید VPN

به جز این واقعیت که VPN ها از هویت شما محافظت می کنند، آنها همچنین امنیت آنلاین شما را ارج می نهند، مخصوصا هنگامیکه به صورت آنلاین اطلاعات حساس شما را انتقال می دهد. این بخاطر این واقعیت است که وقتی به VPN متصل می شوید، همه ترافیک شما رمزگذاری می شود و خواندن و درک آنها غیر ممکن می شود. بنابراین، حتی اگر ارتباطات شما شنود شود هیچ کس قادر به رمزگشایی آن نخواهد بود. به این دلیل است که رمزگذاری ترافیک ضروری است وقتی از کارت اعتباری خود استفاده می کنید. بنابراین، به لطف رمزگذاری VPN، داده های حساس شماحفاظت شده باقی می مانند حتی اگر شما به یک شبکه نا امن مثل Wi-Fi عمومی متصل شوید.پس بهتر از جهت اتصال در این مکان ها از سایت parsvpn.onlineخرید VPN یا خرید کریو انجام دهید.

همه ویژگی های امنیت و حفظ حریم خصوصی از فن آوری VPN آن را در عصر امروز ارتباطات با وجود نقض های امنیتی و جرایم حریم خصوصی ضروری می کند. VPN تنها انتخاب شما برای حفاظت از خودتان و مردمی است که با آنها ارتباط دارید.

خرید VPN و خرید کریو در parsvpn.net

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *